Obciążenie do sztangi

Filtry
Gotowe

28 Products

 • 589,00 

  Talerz olimpijski THORN FIT Competition Plate 10 KG – nieodłączny element każdej siłowni Cenny element siłowni, zarówno profesjonalnej, jak i domowej. Właściwie dobrany sprzęt jest kluczem do efektywnego i bezpiecznego treningu, a talerze THORN FIT spełniają powyższe kryteria. Nowoczesne technologie wykorzystane przy produkcji talerza olimpijskiego THORN FIT Competition Plate 10 […]

 • 689,00 

  OBIĄŻENIE DO SZTANGI THORN FIT COMPETITION PLATE 15KG W naszej ofercie znajdziecie również Talerze Olimpijskie, których konstrukcja została pieczołowicie dopracowana w celu zapewnienia możliwie wysokiej wytrzymałości talerza. Nowy nakład olimpijski składa się z dwóch stalowych tulei płaskich, skręcanych ze sobą śrubami. Specjalnie dobrane tworzywo o dużej gęstości jest zaciskane pomiędzy […]

 • Oczekiwanie na dostawę
  789,00 

  Nowy nakład olimpijski składa się z dwóch stalowych tulei płaskich, skręcanych ze sobą śrubami. Specjalnie dobrane tworzywo o dużej gęstości jest zaciskane pomiędzy stalowymi tulejami a duża powierzchnia styku między materiałami powoduje, że talerz charakteryzuje się doskonałymi właściwościami zarówno amortyzującymi jak i dużą wytrzymałością

 • 889,00 

  W naszej ofercie znajdziecie również Talerze Olimpijskie, których konstrukcja została pieczołowicie dopracowana w celu zapewnienia możliwie wysokiej wytrzymałości talerza. Nowy nakład olimpijski składa się z dwóch stalowych tulei płaskich, skręcanych ze sobą śrubami. Specjalnie dobrane tworzywo o dużej gęstości jest zaciskane pomiędzy stalowymi tulejami a duża powierzchnia styku między materiałami […]

 • 89,90 

  Odporne na wielokrotne uderzenia o ziemię. Cały talerz wykonany jest z granulatu oraz wyposażony w wytrzymały, stalowy pierścień (nie będący elementem konstrukcyjnym) ułatwiający zakładanie i zdejmowanie talerzy ze sztangi podczas treningu.

 • KARTY PODARUNKOWE

  voucher iconKup Teraz

  DARMOWA DOSTAWA

  voucher iconod 300 zł
 • 179,90 

  Odporne na wielokrotne uderzenia o ziemię. Cały talerz wykonany jest z granulatu oraz wyposażony w wytrzymały, stalowy pierścień (nie będący elementem konstrukcyjnym) ułatwiający zakładanie i zdejmowanie talerzy ze sztangi podczas treningu.

 • 269,90 

  Odporne na wielokrotne uderzenia o ziemię. Cały talerz wykonany jest z granulatu oraz wyposażony w wytrzymały, stalowy pierścień (nie będący elementem konstrukcyjnym) ułatwiający zakładanie i zdejmowanie talerzy ze sztangi podczas treningu.

 • 359,90 

  Odporne na wielokrotne uderzenia o ziemię. Cały talerz wykonany jest z granulatu oraz wyposażony w wytrzymały, stalowy pierścień (nie będący elementem konstrukcyjnym) ułatwiający zakładanie i zdejmowanie talerzy ze sztangi podczas treningu.

 • 79,00 

  Zaciski do sztangi wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się długą żywotnością. Zaciski olimpijskie nie ulegają odkształceniom nawet podczas treningów bogatych w aktywne ćwiczenia oraz wielokrotne powtórzenia, są także odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

 • 129,00 

  Zaciski Thorn Fit HD charakteryzują się wysokiej jakości aluminiową konstrukcją i gumową wkładką chroniącą gryf podczas najcięższych ćwiczeń. Są wyposażone w wysokiej jakości mechanizm zamykania zacisku, zaprojektowany tak, aby trzymał obciążenia na miejscu nawet podczas wielokrotnego zrzucania sztangi. Produkt wysokiej jakości który zaspokoi nawet najbardziej wymagających sportowców. THORN FIT HD […]

 • 129,00 

  Zestaw 2 zacisków do sztangi Thorn Fit HD Training Collar wykonany został z wysokiej jakości aluminium oraz wyposażony w gumowe wkładki chroniące gryf. Mechanizm zamykania zacisku stabilizuje obciążenia podczas zrzucania sztangi.

 • 139,90 

  Thorn Fit Training bumper plates Założeniem projektowym talerzy Thorn Fit Training Bumper Plates o wadze 5 kg było stworzenie jak najwęższego talerza, który będzie można dokładać do sztangi z nakładem w celu podnoszenia rekordów. W związku z tym talerze nie powinny być zakładane na sztangę jako jedyne obciążenie i używane […]

 • 249,90 

  Thorn Fit Training bumper plates Talerze Thorn Fit Training Bumpers zostały zaprojektowane tak aby w jak najmniejszym stopniu odbijały się od podłoża. Są jednocześnie wytrzymałe i zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny przez co mogą być użytkowane zarówno w domu jak i komercyjnej przestrzeni treningowej. Te funkcjonalne talerze są wykonane […]

 • 359,90 
  Talerze Thorn Fit Training Bumpers zostały zaprojektowane tak aby w jak najmniejszym stopniu odbijały się od podłoża.
  Są jednocześnie wytrzymałe i zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny przez co mogą być użytkowane zarówno w domu jak i komercyjnej przestrzeni treningowej.

Podstawą każdego treningu siłowego jest odpowiednie obciążenie. Przekłada się ono na lepszą wytrzymałość organizmu oraz szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Sztangi z obciążeniem możemy spotkać niemalże na każdej siłowni, ponieważ są one uniwersalnym sprzętem, z którym można wykonywać ćwiczenia na kilka różnych sposobów, trenując poszczególne partie mięśni. Obciążenia na sztangi dostępne są o różnej wadze, dlatego mogą z nich korzystać zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani sportowcy. Sztangi można użytkować nie tylko na profesjonalnej siłowni, ale także w domu – pod warunkiem że wiesz, jak wykonywać te ćwiczenia poprawnie. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć kontuzji lub nadwyrężenia mięśni. W asortymencie sklepu Thorn Fit znajdziesz obciążenia na sztangę i talerze olimpijskie o rozmaitej wadze, dlatego z pewnością wybierzesz odpowiednie dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Czy warto trenować z obciążeniem?

Wielu sportowców podczas codziennych treningów decyduje się na ćwiczenia z wykorzystaniem zestawu do ćwiczeń z obciążeniem. Dlaczego? Otóż przynoszą one o wiele lepsze efekty. Jak już wspominaliśmy, trening z obciążeniem na siłowni przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, co przekłada się na szybszą utratę zbędnych kilogramów. Dokładając obciążenia na sztangę, zwiększymy także wytrzymałość mięśni. W wyniku ćwiczeń z obciążeniem poprawisz swoją kondycję, wysmuklisz sylwetkę i poprawisz samopoczucie. Warto zatem do codziennych treningów wprowadzić chociaż niewielkie obciążenie i stopniowo je zwiększać. W zależności od wykonywanych ćwiczeń możesz rozbudować mięśnie pośladków, ud, brzucha, ramion, barków czy pleców. Gwarantujemy, że już po kilku tygodniach treningów z obciążeniem na gryfie zauważysz zadowalające efekty.

Jakie obciążenie wybrać i kiedy je zwiększać?

To, jaką sztangę z obciążeniem powinieneś wybrać, w dużej mierze zależy od Twojej aktualnej kondycji oraz doświadczenia w treningu siłowym. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, to zalecamy wybór stosunkowo niedużego obciążenia, aby wzmocnić mięśnie, a jednocześnie ich nie nadwyrężyć. Z kolei jeśli trenujesz z obciążeniem na siłowi od dłuższego czasu, a teraz poszukujesz sprzętu do domowych treningów, to śmiało możesz wybrać bardziej zaawansowany zestaw do ćwiczeń z obciążeniem. W treningu siłowym ważne jest także zwiększanie obciążenia co kilka lub kilkanaście treningów. Należy jednak robić to w sposób bezpieczny, czyli stopniowo. Waga talerzy może być zwiększana z treningu na trening bądź raz na 2 tygodnie, jeśli daną partię ciała trenujesz raz w tygodniu. Obciążenie najlepiej zwiększać co 1-2 kg. Istnieje również inna metoda zwiększania wydolności organizmu. Polega ona na wykonywaniu większej ilości serii z tym samym obciążeniem na sztandze. Jeśli dotychczas wykonywałeś 3 serie danego ćwiczenia, to podczas kolejnego treningu wykonaj 4. Możesz także zwiększać ilość powtórzeń podczas treningów.

Obciążenie do sztangi Thorn Fit

Asortyment sklepu stanowią obciążenia na sztangę o różnej wadze, jak choćby bumpery 5, 10 lub 15 kg czy . Oferujemy zarówno mniejsze nakłady techniczne, np. 2×2,5 kg, jak i zestawy talerzy olimpijskich od 5, do 25 kg. Dzięki temu w naszym sklepie zaopatrują się początkujący oraz zaawansowani sportowcy. Nasze obciążenia sprawdzą się także na profesjonalnej siłowni, ponieważ są wytrzymałe i odporne na wielokrotne uderzenia o ziemię. Sam montaż obciążenia na sztangę jest niezwykle prosty, a dzięki zaciskom, talerze nie spadają z niego w trakcie ćwiczeń. Wszystkie te zalety wpływają na dużą popularność naszych sztang z obciążeniem. Zapewniamy, że ćwiczenia tego typu przyniosą Ci dużo więcej satysfakcji oraz ułatwią Twoją drogę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Zachęcamy do zapoznania się z opisem poszczególnych produktów, a następnie do złożenia zamówienia na wybrane obciążenia do sztang. W razie pytań chętnie służymy pomocą.

Jakie ćwiczenia z obciążeniem można wykonywać w domu?

Istnieje zestaw podstawowych ćwiczeń z obciążeniem, które można wykonywać samodzielnie w domu, o ile ma się pewność technicznej poprawności ich wykonywania. Chociaż sport ten kojarzy się głównie z męską sferą, z powodzeniem po ten rodzaj treningu, odpowiednio dopasowanego pod względem wagi, mogą sięgać również kobiety.

Początkujący, który skompletował swój zestaw do ćwiczeń z obciążeniem i wybrał odpowiednią wagę obciążenia na sztangę, może w domowym zaciszu spróbować z pierwszymi seriami ćwiczeń. Te są raczej nieskomplikowane, wymagają jedynie precyzji i dokładności samej postawy, jak i powtórzeń. Od tego zależy nie tylko ostateczny efekt, ale przede wszystkim brak kontuzji. Jeśli chcesz się upewnić, że masz odpowiednia bazę do samodzielnych ćwiczeń z obciążeniem, odwiedź siłownię i sprawdź się podczas treningu personalnego.

Jednym z częściej wykonywanych i niewymagających dodatkowego sprzętu do ćwiczeń jest the deadlift, czyli martwy ciąg. Można go wykonywać na dwa sposoby: straight deadlift oraz sumo deadlift, oba rewelacyjnie angażują i wymuszają pracę mięśni całego ciała. W zestawie treningowym, opartym na sztandze z obciążeniem, nie może zabraknąć też innego klasyka, jak overhead squat czy front squat, czyli przysiadów wykonywanych ze sztangą położoną na górnej linii pleców.

Do podstaw, które można z czasem wykonywać z powodzeniem samodzielnie w domu, jest też wyciskanie sztangi z obciążeniem nad głowę z pozycji leżącej. To jedno z tych ćwiczeń, które najbardziej kojarzy się z siłowni wypełnionych pracującymi nad rzeźbą ciała panami.

Oczywiście na tym lista możliwych do wykonania treningów wcale się nie kończy, a w zasadzie dopiero się rozpoczyna. Przejście do bardziej zaawansowanych ćwiczeń wymaga nie tylko cierpliwości, ale przede wszystkim wzmocnienia mięśni, które w kolejnych rundach będą poddawane jeszcze trudniejszym wyzwaniom. Wśród tych ćwiczeń można wymienić np.: the snatch w kilku wariantach, zarzut, czyli the clean, także w kilku różnorodnych wersjach, pozwalających trenować zgodnie z potrzebami konkretnej dyscypliny sportowej. Podobnie jest w przypadku ćwiczenia podrzutów, nazywanych the push jerk. Profesjonalna praca z obciążeniem na siłowni jest uzupełniana dwoma ćwiczeniami: the thruster, czyli połączenie przysiadów i wyciskania, oraz rewelacyjnym dla mięśni pleców ćwiczeniem the bent over barbell row.

Zasady poprawnego ćwiczenia z obciążeniem na siłowni i w domu

Zabierając się z zapałem za treningi ze sztangą z obciążeniem pewnie chcesz zobaczyć efekty jak najszybciej, dlatego motywujesz się i z całej siły przykładasz, żeby podczas jednego wyjścia na siłownię czy jednej serii treningowej w domu zrobić jak najwięcej. Niestety, niekoniecznie może to przynieść spodziewane efekty. W przypadku korzystania z obciążeń na sztangę potrzeba przede wszystkim czasu i cierpliwości, a wszystkie ćwiczenia należy wykonywać powoli i bardzo precyzyjnie. To ważne nie tylko ze względu na efekty, ale przede wszystkim na zdrowie i dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, które próbują tego rodzaju sportu.

Jak w każdej dyscyplinie, tak i tu najważniejsza jest rozgrzewka przed podnoszeniem obciążenia. Jej brak może spowodować kontuzje i bolesne urazy. Dobrze sprawdzi się w tej roli marszobieg lub krótki, ale intensywny bieg, pozwalający nie tylko mięśniom, ale i ścięgnom przygotować się na wzmożony wysiłek. Obciążenie na sztangę nakładaj stopniowo, nigdy nie zaczynaj od maksymalnego obciążenia – daj swojemu ciału czas na przypomnienie sobie, jak należy sobie z nimi poradzić. Trenowanie zaczynaj od największych partii mięśni i dopiero potem, stopniowo, przechodź do mniejszych. Najlepiej zacząć od pleców, klatki piersiowej i nóg, a dopiero potem płynnie przechodzić do barków, bicepsa oraz tricepsa. Na sam koniec, jako ukoronowanie, należy wykonywać treningi na brzuch. Ważna jest też postawa podczas ćwiczeń. Plecy muszą być mocno wyprostowane, łopatki ściągnięte do środka, stopy mocno postawione na ziemi, z kolanami skierowanymi na zewnątrz. Ważne jest też miejsce posadowienia sztangi z obciążeniem – spore ciężary zawsze powinny być kładzione nie na kręgach, ale na mięśniach, bo tylko w ten sposób można zapobiec urazowi.

Jakie są rodzaje obciążeń do sztang i różnice między nimi?

Bardzo wiele osób, dla których treningi siłowe są nieodzownym elementem dbania o kondycję fizyczną, poza trenowaniem na siłowni, ćwiczy również w domu. Wyposażając swoją domową siłownię, trzeba zaopatrzyć się m.in. w obciążenia do sztangi. Dokonując odpowiedniego wyboru, należy kierować się wagami obciążeń i rodzajem materiału, z którego są wykonane. Na rynku najbardziej popularnymi obciążeniami do sztangi są talerze żeliwne i bitumiczne.

Talerze bitumiczne, tzw. bumpery wykonane są z masy bitumicznej, która zapewnia odpowiednią elastyczność oraz trwałość. Odznaczają się właściwościami amortyzacyjnymi i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Obciążenia do sztangi wykonane z tego materiału sprawdzą się nie tylko dla osób rozpoczynających swoją przygodę z trenowaniem z obciążeniem, ale też są bardzo często używane w boxach crossfit. W przypadku upuszczenia talerza bitumicznego wyrządzi on mniej szkód niż jego żeliwny odpowiednik. Dodatkowym atutem tych obciążeń jest atrakcyjna cena.

W ofercie THORN FIT znajdziesz obciążenia do sztang wykonane z najwyższej jakości materiałów, przeznaczone dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w treningach siłowych. Proponujemy też specjalistyczne talerze olimpijskie o różnej wadze, które z pewnością dostosujesz do swoich potrzeb treningowych. Wszystkie nasze obciążenia wyposażone są w specjalne wybrzuszenia na krawędziach ułatwiające zdejmowanie talerzy ze sztangi i podnoszenie ich z podłogi. Estetyczne logo i oznaczenie ciężaru znacznie usprawni dobór odpowiednich talerzy. Nasze produkty przeznaczone są zarówno do użytku domowego, jak i na potrzeby komercyjnych siłowni.