Gryfy

Filtry
Gotowe

31 Products

 • 1349,00 

  Wyprofilowany gryf do wyciskania został zaprojektowany do treningów zwiększających zakres ruchu. Umożliwia bardziej ergonomiczny ruch ramion podczas wyciskania dużych ciężarów.

 • 1999,00 

  THORN FIT Squat Bar to kolejny trójbojowy gryf w naszej ofercie. Jest on dedykowany do ciężkich przysiadów. Gryf waży 25 kg, a długość całkowita to imponujące 242 cm zamiast standardowych 220 cm, a powiększona średnica chwytu to 32 mm. Gryf ma bardzo agresywne radełkowanie. Wszystkie te cechy sprawiają, że ten potężny gryf jest idealny do treningu i bicia rekordów w przysiadzie!

 • 799,00 

  Techniczny Gryf Olimpijski o wadze 10kg to rozwiązanie dla osób szlifujących swoje umiejętności i jednocześnie ceniących jakość wykonania. Produkt został zbudowany z wysokiej jakości stali, wyposażony w utwardzane chromem głowice. Głowice wykończone zostały czarnym ocynkiem zapewniającym doskonałe właściwości antykorozyjne. Podwójne znaczniki umieszczone na gryfie ułatwiają szybkie ułożenie dłoni w odpowiednim miejscu podczas pracy nad techniką. Zakres użytkowania podnoszenie […]

 • 24,90 

  Paski do podnoszenia ciężarów THORN FIT pozwolą Ci używać większego obciążenia podczas treningów i poprawiać swoje wyniki.

 • 1599,00 

  Gryf olimpijski HEAVY METAL BAR o wadze 20kg został wykonany z wysokiej jakości stali o długości 2,2m i maksymalnym obciążeniu aż 680 kg! Precyzyjnie wykonana głowica została wyposażona w 4 ruchome łożyska igłowe, które zapewniają gładką rotację oraz w specjalną strukturę powierzchni zwiększającą stabilność talerzy. Gryf został przetłoczony, aby zapewnić maksymalnie pewny chwyt oraz stabilne utrzymanie się magnezji.

 • KARTY PODARUNKOWE

  voucher iconKup Teraz

  DARMOWA DOSTAWA

  voucher iconod 300 zł
 • 1799,90 

  Gryf olimpijski POWER LIFT BAR o wadze 20kg został wykonany z wysokiej jakości stali o długości 2,2m i maksymalnym obciążeniu aż 680 kg. Ruchome głowice zapewniają gładką rotację. Gryf został przetłoczony, aby zapewnić maksymalnie pewny chwyt oraz stabilne utrzymanie się magnezji.

 • 669,00 

  Thorn Fit Axle Bar to prosty gryf treningowy bez rękawów obrotowych. Krótsza konstrukcja i zwiększona średnica przekładają się na nowe, ciekawe wyzwanie w porównaniu ze zwykłą sztangą.

 • 2049,00 

  THORN FIT Deadlift Bar to idealny gryf do martwego ciągu. Składa się na to kombinacja dużej wytrzymałości stali – 195 000 PSI, większa długość całkowita 230 cm zamiast standardowych 220 cm oraz zmniejszona średnica chwytu do 27 mm. Dzięki powyższym cechom Deadlift Bar od Thorn Fit można unosić z wyższego punktu.

 • 1479,00 

  THORN FIT Bow Bar jest specjalistycznym gryfem, który zapewnia maksymalną stabilizację oraz redukuje ucisk na ramionach i barkach podczas przysiadów ze sztangą. Trening przy zastosowaniu gryfu Bow jest dużo bardziej komfortowy i efektywny. Gryf Bow jest idealny do przysiadów, ale również ćwiczeń takich jak wyciskanie na ławce, unoszenie barków, wykroki lub […]

 • 1599,00 

  Posiada wytrzymałość mechaniczną na rozciąganie aż 195 000 PSI! Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w oksydowane głowice oraz gryf wykończony złotą powłoką ceramiczną.

 • 1199,00 

  Gryf Elite wyposażony w podwójne radełkowanie zapewni doskonały chwyt i jeszcze bardziej efektywny trening. Podwójne znaczniki umieszczone na gryfie ułatwiają szybkie ułożenie dłoni w odpowiednim miejscu podczas WODów.

 • 1299,00 

  Gryf olimpijski 20 kg to niezbędny sprzęt, który pozwala efektywnie pracować nad wszystkimi grupami mięśniowymi poprzez takie ruchy, jak: ugięcia, ciągi, podciąganie czy wyciskanie. Pozwala m.in. wzmacniać mięśnie rąk lub klatki piersiowej.

 • 1299,00 

  Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w utwardzane chromem głowice oraz gryf wykończony czarnym ocynkiem zapewniającym najlepsze właściwości antykorozyjne.

 • 1399,00 

  Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w utwardzane chromem głowice oraz gryf wykończony czarnym ocynkiem zapewniającym najlepsze właściwości antykorozyjne.

Z gryfem do ćwiczeń spotkał się zapewne każdy z Was, ponieważ stanowi on podstawowe wyposażenie każdej siłowni. Wykorzystuje się go do treningów ze sztangą, które doskonale rozwijają i wzmacniają mięśnie. W asortymencie sklepu Thorn Fit dostępne są różne rodzaje gryfów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz sprzęt dopasowany do Twojego stopnia zaawansowania. Gryfy wykorzystuje się do podstawowych ćwiczeń siłowych, które rozwijają i wzmacniają mięśnie. Mimo że stanowią one podstawowe wyposażenie każdej siłowni, to można je wykorzystać także do domowych treningów. Jest to uniwersalny sprzęt, przy pomocy którego można wykonywać rozmaite ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie mięśni. W naszej ofercie znajdziesz m.in. gryfy specjalistyczne, jak gryfy olimpijskie oraz akcesoria do treningów, takie jak pasy czy zaciski. Jeśli zatem pragniesz zwiększyć masę mięśniową i poprawić kondycję, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zalety treningu ze sztangą

Udając się na siłownię możemy zauważyć wielu sportowców korzystających z gryfu do ćwiczeń z obciążeniem lub gryfów do przysiadów. Ćwiczenia z tym sprzętem są bowiem bardzo efektywne – zwiększają stabilność stawów, budują silniejsze więzadła i ścięgna. Taki trening przyspiesza również spalanie tkanki tłuszczowej, a więc jest to doskonałe ćwiczenie dla osób udających się na siłownię, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Kiedy już pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej, możesz przejść do rzeźbienia sylwetki, również przy pomocy gryfu o wadze dostosowanej do Twojego stopnia zaawansowania, którą możesz stopniowo zwiększać. Jak widać, gryf to uniwersalny przyrząd, który jest przydatny na każdym etapie dążenia do wymarzonej sylwetki. Należy również wspomnieć, że trening z obciążeniem zmniejsza ryzyko zwyrodnień stawów, usprawnia układ sercowo-naczyniowy oraz wpływa na regulację hormonalną organizmu, poprawiając ogólny stan zdrowia.

Jaki gryf wybrać?

W ofercie sklepu Thorn Fit dostępne są rozmaite rodzaje gryfów. Komponując nasz asortyment, staraliśmy się zachować różnorodność, aby każdy klient mógł znaleźć sprzęt spełniający jego oczekiwania. Gryf olimpijski polecamy wszystkim osobom, które pragną efektywnie pracować nad wszystkimi grupami mięśniowymi. Ćwiczenia z jego wykorzystaniem pozwolą wzmocnić mięśnie rąk lub klatki piersiowej, ale też dolnych partii ciała poprzez odpowiednie ćwiczenia. Z kolei gryf Bow Bar sprawdzi się w przypadku sportowców, którym zależy na maksymalnej stabilizacji oraz redukcji ucisku na ramionach i barkach podczas przysiadów ze sztangą. Gryf Bow Bar sprawia, że trening z nim jest bardziej komfortowy i efektywny. Można go wykorzystać do ćwiczeń takich jak: przysiady, wyciskanie na ławce, unoszenie barków i wiele innych. W naszym asortymencie znajdziesz o wiele więcej rodzajów gryfów – zachęcamy do zapoznania się z opisem poszczególnych produktów, a w razie wątpliwości chętnie odpowiemy na pytania.

Profesjonalne gryfy Thorn Fit

Nasz asortyment to profesjonalny i różnorodny sprzęt, obejmujący m .in. gryfy do przysiadów. Ich przemyślana konstrukcja oraz solidne wykonanie przekładają się dużą efektywność i satysfakcję z treningu. Oferujemy gryfy o różnej wadze i długości, dzięki czemu możemy usatysfakcjonować wszystkich miłośników sportu. produkty sprawdzą się zarówno w domowych siłowniach, jak i tych profesjonalnych. Należy także wyróżnić akcesoria do ćwiczeń z gryfem i obciążeniami, jak np. pasy, których zadaniem jest wsparcie odcinka lędźwiowego m. in. podczas przysiadów, rwania czy martwego ciągu. Oferujemy także specjalne zaciski zabezpieczające przed przesuwaniem lub spadnięciem obciążeń z gryfu. Mamy nadzieję, że w naszym sklepie znajdziesz sprzęt i akcesoria do ćwiczeń, które zwiększą efektywność Twoich treningów, a tym samym wspomogą Twoją drogę do uzyskania wymarzonej sylwetki. Zapraszamy do składania zamówień!

Jak dopasować gryf do rodzaju ćwiczeń?

Gryf jest bardzo uniwersalnym akcesorium do ćwiczeń. Poszczególne rodzaje gryfów określa się głównie na podstawie ich wyglądu, wagi oraz możliwości, jakie dają. Nie tylko gryf ma określoną wagę – do każdego ze sprzętów dopasowane są też odpowiednie talerze, zwiększające masę, tym samym zwiększające wysiłek podczas treningów, ale i wpływające na efektywność wykonywanej pracy.

Na pierwszy plan zawsze rzucają się proste gryfy do ćwiczeń, wśród których wymienia się wersje treningowe, olimpijskie czy techniczne. Te rekomendowane są osobom, które już rozpoczęły swoją przygodę ze wzmacnianiem w ten sposób ciała, rozbudową mięśni, trenującym zarówno w siłowniach, jak i w domach. W ofercie znajdzie się również coś dla profesjonalistów, znajdujących się na poziomie zaawansowanym treningów – to właśnie dla nich przygotowane są specjalistyczne gryfy, przeznaczone do trenowania m.in. martwego ciągu, trójboju siłowego czy spaceru farmera.

Trzeba pamiętać, że gryf wymusza wykonywanie bardzo specyficznych ćwiczeń, dlatego dopasowanie odpowiedniego rodzaju jest ogromnie ważne dla ich poprawności oraz komfortu podczas treningu.

Jednym z popularniejszych ćwiczeń, szczególnie dla początkujących, jest wykonywanie przysiadów z obciążeniem. Właściwym gryfem do przysiadów ze sztangą umieszczoną na plecach będzie gryf prosty. Ten rodzaj treningu rewelacyjnie wzmacnia mięśnie czworogłowe uda, ale też mięśnie pośladków i mięśnie tułowia. Ten sam rodzaj gryfu można wykorzystać też do martwego ciągu, kształtującego mięśnie dwugłowe uda, mięśnie grzbietowe oraz mięśnie tułowia. Równie popularnym rodzajem ćwiczeń z wykorzystanie gryfu prostego jest wyciskanie go nad głową z bazowej pozycji stojącej. Mimo prostoty tego treningu, są w niego zaangażowane mięśnie klatki piersiowej oraz mięśnie ramion, w tym mięsień trójgłowy ramienia.

Do przysiadów z obciążeniem polecamy również gryfy specjalistyczne – Bow Bar oraz Safety Squad Bar, które zaprojektowane dla jeszcze bardziej wyselekcjonowanego i efektywnego treningu.

Równie efektywne dla treningu i wyrabiania mięśni ramion, w tym mięśnia trójgłowego ramienia, jest prostowanie przedramion w pozycji stojącej, wyciągając je zza głowy. Jeszcze innym rodzajem ćwiczenia z gryfem będzie unoszenie go na wysokość mostka lub brody, w zależności od stopnia zaawansowania osoby trenującej.

Gryf do ćwiczeń można wykorzystać także do wyciskania go na ławce, co jest jednym z najbardziej chyba rozpoznawalnych ćwiczeń, wykonywanych zwykle pod okiem trenera na profesjonalnych siłowniach.

Jaki gryf na początek?

Wiele osób podejmuje wyzwanie, jakim jest trenowanie z gryfem, właśnie ze względu na znakomite rezultaty, jakie można dzięki temu osiągnąć. W tym miejscu pojawia się jeden z pierwszych dylematów, czyli jaki gryf do ćwiczeń wybrać na sam początek, a jaki, jeśli jest się w trakcie treningów i widać już pierwsze efekty.

Dla początkujących rekomendujemy gryfy łamane, ponieważ w mniejszym stopniu obciążają nieprzystosowane jeszcze do bardziej wymagających ćwiczeń stawy nadgarstków oraz te przepracowane czy w jakikolwiek sposób uszkodzone, na przykład długotrwałą pracą biurową. Początkujący powinni zaś skupić się głównie na całościowym rozwoju i wzmocnieniu mięśni ciała, zanim przejdą do rzeźbienia poszczególnych partii.