Mobility

Filtry
Gotowe

41 Products

Trening i wysiłek fizyczny nie zawsze musi wiązać się ze skomplikowanymi maszynami i podnoszeniem ciężarów. Istnieje wiele ćwiczeń, które dostarczają nam odpowiednią ilość ruchu, poprawiają kondycję i zwiększają wydolność organizmu. Trening mobility, jak sama nazwa wskazuje, ma zwiększać mobilność naszego ciała. Mianem mobilności określamy zdolność organizmu do wykonania ruchu w stawie, w określonym zakresie, dzięki jednoczesnej współpracy układu nerwowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Niestety siedzący tryb życia i brak ruchu nie sprzyjają mobilności naszego ciała. Tutaj z pomocą przychodzi wspomniany sprzęt mobility, dzięki któremu poprawimy ruchomość stawów, zwiększymy zakres ruchu oraz wydolność mięśni. Mobility przyda się nie tylko osobom, które prowadzą siedzący tryb życia i chcą poprawić zakres ruchu, ale także sportowcom chcącym zwiększyć wydolność swojego organizmu. W naszym asortymencie znajdziesz akcesoria, które przydadzą Ci się do wykonania ćwiczeń mobility w domu i nie tylko. Są to m.in. rollery, gumy, czy też taśmy.

Co daje trening mobility?

Ćwiczenia mobility cieszą się rosnącą popularnością ze względu na liczne korzyści, jakie przynoszą. Przede wszystkim jest to zwiększenie wyżej wspomnianej mobilności ciała, jednak na tym jego zalety się nie kończą. Należy również wspomnieć o korekcji postawy ciała, zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia kontuzji stawów, ścięgien i mięśni, a także zmniejszeniu bólu w poszczególnych partiach ciała, np. bólu pleców wynikającego z siedzącego trybu życia. Mobilność ciała zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego trening mobility z wykorzystaniem gum, piłek i mat polecamy również tym osobom, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się ciała. Dzięki temu zachowasz sprawność ruchową na dłużej.

Mobility to także stretching, czyli rozciąganie – są to ważne ćwiczenia dla sportowców, którzy intensywnie trenują, np. przygotowując się do zawodów. Ćwiczenia mobility zminimalizują napięcie i przyspieszą regenerację mięśni. Jak widać, trening mobility przyda się każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania czy wieku, dlatego warto wyposażyć swoją domową siłownię w niezbędne akcesoria.

Akcesoria do treningu mobility

Trening mobility jest prosty i przyjemny. Wystarczy wyposażyć się w matę, gumową piłkę, czy taśmę oporową (mini lub superband). Obecnie coraz więcej siłowni poszerza swoje wyposażenie o akcesoria do treningu mobility. Niemniej jednak te ćwiczenia możesz również wykonywać w domu lub na świeżym powietrzu, w zależności od preferencji czy warunków atmosferycznych. Podstawowym ćwiczeniem mobility jest stretching, do którego przyda się specjalna mata. Dzięki niej nie będziesz odczuwać dyskomfortu, wykonując ćwiczenia na podłodze. Warto wyposażyć się także w taśmę oporową, dostępną w wersji light, medium i heavy lub w zestawach. Możesz zatem wybrać odpowiednią do swoich możliwości, jednocześnie zwiększając efektywność ćwiczeń. Taśmę możesz wykorzystać do ćwiczeń siłowych, rozciągających i stabilizujących. Mobility to także ćwiczenia z piłką w domu, która umożliwi Ci trenowanie dynamicznej siły i wzmocnienie stabilności układu mięśniowego. Oprócz tego do treningu mobility oferujemy rollery, poduszki do balansowania, kołyski do brzuszków i piłki.

Trwałe i wytrzymałe akcesoria

Aby bezpiecznie korzystać z akcesoriów mobility, muszą one być przede wszystkim wytrzymałe. Dzięki temu unikniesz np. pęknięcia taśmy porowej w trakcie ćwiczeń. Oferowane przez sklep Thorn Fit akcesoria do ćwiczeń wyróżniają się dużą trwałością, dzięki czemu będą Ci służyć podczas treningów przez wiele lat. Szeroka oferta pozwoli wybrać odpowiedni sprzęt w zależności od Twoich potrzeb i stopnia zaawansowania. Trening z naszymi produktami przyniesie Ci dużo satysfakcji oraz zwiększy efektywność wykonywanych ćwiczeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą artykułów do treningu mobility: mat, rollerów, piłek, taśm oporowych, poduszek do balansowania oraz kołysek do brzuszków. W razie pytań służymy pomocą. Z przyjemnością doradzimy w wyborze wyposażenia odpowiedniego zarówno do domu, jak i siłowni czy klubów fitness.