Systemy do podciągania

Filtry
Gotowe

8 Products

W naszym sklepie Thorn Fit oferujemy wysokiej jakości sprzęt sportowy do ćwiczeń, między innymi: uchwyty do podciągania, wspinania, liny czy taśmy, które świetnie sprawdzają się w przypadku treningów funkcjonalnych. Montaż systemów do podciągania nie wymaga szczególnych umiejętności ani dodatkowego sprzętu. Uchwyty do podciągania to przyrządy, które można zamontować w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego wielkości. Ćwiczenia za pomocą oferowanych przez nas systemów są bardzo skuteczne, a jednocześnie całkowicie bezpieczne, ponieważ ćwiczący podnosi ciężar równy wadze swojego ciała, co zapobiega przeciążeniom i urazom. Podnoszenie się na uchwytach, kształtuje przede wszystkim mięśnie w górnych partiach ciała, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni ramion, grzbietu i brzucha.

Systemy do podciągania

Drewniane kółka gimnastyczne z pasami to jedne z prostszych uchwytów do podciągania służących do wyrzeźbienia sylwetki. Ze względu na ich kompaktowy rozmiar można z powodzeniem używać ich do treningu w zaciszu własnego domu. A ponadto, umożliwiają one trening niemal każdej partii ciała – ramion, pleców, ale także brzucha, klatki piersiowej oraz nóg. Osoby rozważające zakup tego przyrządu, na pewno zastanawiają się, które mięśnie ciała, rozwija ćwiczenie na kółkach gimnastycznych. Natomiast trzeba wiedzieć, że na efekt treningu bezpośredni wpływ ma odpowiednio dobrana technika, a nie przyrząd sam w sobie. System do podciągania może służyć między innymi do budowania mięśni górnej partii pleców. Aby uzyskać świetne efekty, należy zastosować podciąganie z szerokim rozstawem dłoni – wtedy aktywny jest najszerszy mięsień grzbietu. Wykonywanie ćwiczeń z wykorzystaniem podciągania angażuje również mięśnie klatki piersiowej.

Taśmy do ćwiczeń

To produkt z kategorii systemów do podciągania, który umożliwia realizację ćwiczeń ogólnorozwojowych pod ciężarem własnego ciała. W zależności od kąta nachylenia oraz punktu przyczepienia taśm, można wykonać trening równie górnych, dolnych partii ciała, a także stymulować pracę mięśni korpusu ciała. Bardzo ważna jest możliwość stymulowania mięśni głębokich, stabilizujących, które powinny być pobudzane w każdym treningu. Wyróżnikiem STS jest wysoka jakość wykonania oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Do produkcji tego narzędzia wykorzystano elementy o podwyższonej wytrzymałości: gęsto tkane pasy nylonowe, klamry ze stali z wygodnym karabińczykiem oraz odporne na zniszczenie rękojeści wykonane z wysokoudarowego technopolimeru. Dzięki oznaczeniom długości węzłów, bez problemu dostosujesz taśmy do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się zestawy, które zawierają: gęsto tkane taśmy nylonowe z numeracją oraz wzmacnianymi rękojeściami, taśmę wydłużającą, pętle do montażu taśm w trudno dostępnych miejscach, siatkę do przechowywania oraz kartonowe pudełko z grafiką przykładowego zastosowania.

Liny wspinaczkowe

Lina do wspinania to jeden z lepszych i skuteczniejszych systemów do podciągania. Świetnie nadaje się do treningów z własną masą ciała oraz treningu wspinaczkowego. Lina zakończona jest jednostronnie zaplecionym oczkiem, drugi koniec liny natomiast jest zapleciony i zabezpieczony przed rozplątaniem. Dodatkowo lina została zabezpieczona ochronną otuliną na zaplecionym oczku, co dodatkowo chroni oplot przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zalety liny do ćwiczeń:

– do treningu nie jest potrzebna magnezja,

– nie podrażnia skóry dłoni jak lina jutowa, przez co można trenować znacznie dłużej,

– jest przyjemna w dotyku i trwała,

– nie ma zapachu,

– nie osypuje się jak lina jutowa, przez co idealnie nadaje się do treningu w domach.

Dlaczego warto wykonywać treningi funkcjonalne

Trening funkcjonalny z wykorzystanie systemów do podciągania, polecany jest osobom, które nie chcą rozbudowywać mięśni, ale zależy im na ich wzmocnieniu. Takie ćwiczenia rozwijają motorykę, gibkość, lepszą równowagę oraz koordynację ruchową. Ideą treningów funkcjonalnych jest naśladowanie codziennych ruchów ciała, ale ze znacznie większą intensywnością. Pozwala to aktywizacji wiele grup mięśniowych na raz, łącznie z (często zaniedbywanymi) mięśniami głębokimi.