Magnezja w kostce THORN FIT Chalk block zestaw 8szt

65,00 

Magnezja służy do niwelowania pocenia się dłoni, co sprawia, że chwyt podczas ćwiczeń siłowych, podnoszenia hantli, sztalugi jest pewniejszy. Stosuje się ją podczas wysiłku fizycznego i długotrwałego chwytu, podciąganiu się na drążku oraz wspinaczce po linie. Pakowana w kostki magnezja jest wygodna w użytkowaniu, przechowywaniu, a wydzielone porcje łatwo rozkruszyć podczas treningu.

Dostępne

MAGNEZJA W KOSTCE THORN FIT CHALK BLOCK ZESTAW 8SZT

Czym jest magnezja do rąk?

Magnezja jest nieorganicznym, chemicznym związkiem popularnie stosowanym wśród sportowców. Jej właściwa nazwa, to hydroksywęglan magnezu. Dość często mylona jest z talkiem, jednak w rzeczywistości znacząco się od niego różni. Magnezja do rąk doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu idealnie sprawdza się w różnego rodzaju sportach siłowych, wykonywanych w różnych warunkach atmosferycznych, takich jak wspinaczka. Magnezja sprawia, że wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, wymagający pewnego chwytu nie wyślizguje się z rąk, dzięki czemu znacząco podnosi nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo podczas wymagających aktywności fizycznych. Ponieważ magnezja zapobiega poceniu się dłoni, doskonale sprawdzi się na siłowni przy podnoszeniu ciężarów czy ćwiczeniach z drążkiem. Magnezja do rąk gwarantuje doskonałą przyczepność i z tego też powodu często jest używana przez osoby trenujące pole dance, czy lekkoatletykę oraz akrobatykę – jej zastosowanie jest powszechne w każdym sporcie, w którym liczy się mocny i pewny chwyt. Równie dobrze magnezja sprawdza się w kolarstwie, często sięgają po nią rowerzyści na długich trasach – latem pozwala pewnie trzymać kierownicę roweru. Magnezja do rąk jest również stosowana przez sportowców uprawiających rzut młotem, skoki o tyczce, czy pchnięcie kulą a zdarzają się też osoby, które stosują ją podczas popularnej i rozrywkowej gry w kręgle.

Sposób użytkowania:

Magnezję należy rozetrzeć na powierzchni skóry przed ćwiczeniem, należy jednak unikać nakładania zbyt dużej ilości co może powodować słabszy chwyt oraz brudzi sprzęt treningowy. Po treningu zmyć letnią wodą.

Nie stosować na bezpośrednio na otarcia i skaleczenia oraz unikać kontaktu z oczami.

Magnezja w kostce – na co uważać?

Choć nasz sklep oferuje magnezję w różnej postaci, to niewątpliwie ta w kostce jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej używanych przez sportowców. Skondensowana forma hydroksywęglanu magnezu w czystej postaci daje najlepsze efekty a przy tym jest łatwa w aplikacji i pozwala na łatwe dozowanie odpowiednich porcji – magnezję w kostce można łatwo kruszyć na mniejsze kawałki odpowiadające naszym potrzebom. Jednak, czy ten cudowny produkt ma jakieś wady? Choć niezastąpiony, należy jednak stosować go umiejętnie. Magnezja w nadmiarze może bowiem przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego należy jednorazowo aplikować wyważoną ilość produktu na dłonie, a jego nadmiar usuwać, np. poprzez klaskanie lub otrzepywanie dłoni. Należy również uważać, aby produkt nie dostał się do oczu. Aby usunąć magnezję po treningu wystarczy zwykła woda, ewentualnie woda z mydłem. Pamiętajmy również, że często stosowana może wysuszać skórę dłoni, więc warto po każdym treningu pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu. Rozkruszanie magnezji w kostce może też powodować dość duże pylenie powstałego proszku i zabrudzenie odzieży. Jednak nie musimy się martwić – nie są to zabrudzenia uciążliwe i trudne do usunięcia – również z magnezją na ubraniach, zwykła, letnia woda poradzi sobie bez problemu.

Magnezja w kostce THORN FIT Chalk Block – must-have dla każdego sportowca

Magnezja jest niezwykle cennym akcesorium dla każdego sportowca, który ceni sobie pewny chwyt i bezpieczeństwo podczas treningu. Dzięki swoim właściwościom, magnezja THORN FIT zapewnia wyjątkową przyczepność, która jest kluczowa w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak wspinaczka, trening siłowy, lekkoatletyka, czy pole dance. Kostki magnezji THORN FIT są niezwykle wygodne w użyciu. Możesz łatwo rozkruszyć je na mniejsze kawałki, dostosowując wielkość do swoich potrzeb. To nie tylko ułatwia aplikację, ale także pozwala na optymalne wykorzystanie produktu. Pamiętaj jednak, aby nie stosować zbyt dużej ilości, gdyż może to wpłynąć na słabszy chwyt i zabrudzić sprzęt treningowy. Co więcej, korzystanie z magnezji w kostce THORN FIT Chalk Block ma swoje korzyści nie tylko podczas treningu, ale również po jego zakończeniu. Magnezja łatwo się zmywa, a ewentualne zabrudzenia na ubraniach również można łatwo usunąć. Pamiętaj jednak, aby po treningu odpowiednio nawilżyć skórę dłoni, gdyż magnezja może ją wysuszać. Wybierając magnezję w kostce THORN FIT Chalk Block zestaw 8 szt, zyskujesz pewność, że każdy trening będzie jeszcze efektywniejszy.

Zastosowanie:

 • podnoszenie ciężarów
 • trening z sztangą, hantlami, kettlebell
 • podciąganie
 • wspinaczka po linie
 • zwiększenie pewności chwytu
 • ścianka wspinaczkowa
 • pole dance
 • akrobatyka
 • lekkoatletyka
 • kolarstwo

Dane techniczne:

 • wymiar 1 kostki: 85 mm x 85 mm x 45mm
 • waga 1 kostki: 50 g
 • w zestawie 8 kostek magnezji

Może spodoba się również…

 • Oczekiwanie na dostawę
  1599,00 

  Posiada wytrzymałość mechaniczną na rozciąganie aż 195 000 PSI! Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w oksydowane głowice oraz gryf wykończony złotą powłoką ceramiczną.

 • 799,00 

  Techniczny Gryf Olimpijski o wadze 10kg to rozwiązanie dla osób szlifujących swoje umiejętności i jednocześnie ceniących jakość wykonania. Produkt został zbudowany z wysokiej jakości stali, wyposażony w utwardzane chromem głowice. Głowice wykończone zostały czarnym ocynkiem zapewniającym doskonałe właściwości antykorozyjne. Podwójne znaczniki umieszczone na gryfie ułatwiają szybkie ułożenie dłoni w odpowiednim miejscu podczas pracy nad techniką. Zakres użytkowania podnoszenie […]

 • 49,90 

  THORN FIT Lifting Straps Leather Premium – mocny chwyt dla dużych obciążeń THORN FIT Paski do Podnoszenia Ciężarów to niezbędny element wyposażenia każdego entuzjasty siłowni, który szuka niezawodności i trwałości w swoim sprzęcie. Doskonale zaprojektowane paski zapewniają bezpieczne i komfortowe treningi, niezależnie od stopnia zaawansowania osoby trenującej. Ich uniwersalny rozmiar […]

 • 1479,00 

  THORN FIT Bow Bar jest specjalistycznym gryfem, który zapewnia maksymalną stabilizację oraz redukuje ucisk na ramionach i barkach podczas przysiadów ze sztangą. Trening przy zastosowaniu gryfu Bow jest dużo bardziej komfortowy i efektywny. Gryf Bow jest idealny do przysiadów, ale również ćwiczeń takich jak wyciskanie na ławce, unoszenie barków, wykroki lub […]