Gryf THORN FIT Heavy Metal Bar 20kg

1599,00 

Gryf olimpijski HEAVY METAL BAR o wadze 20kg został wykonany z wysokiej jakości stali o długości 2,2m i maksymalnym obciążeniu aż 680 kg! Precyzyjnie wykonana głowica została wyposażona w 4 ruchome łożyska igłowe, które zapewniają gładką rotację oraz w specjalną strukturę powierzchni zwiększającą stabilność talerzy. Gryf został przetłoczony, aby zapewnić maksymalnie pewny chwyt oraz stabilne utrzymanie się magnezji.

Pozostało tylko: 3

Darmowa dostawa od 300zł

HEAVY METAL to kolekcja najlepszych produktów zaprojektowanych do podnoszenia ciężarów jakie stworzył THORN FIT.

Jest to również nasz hołd dla gatunku HEAVY METAL jak i wszystkich sportowców podnoszących HEAVY ciężary. Serię HEAVY METAL wykonaliśmy w ponadczasowym klasycznym czarnym kolorze.

„Żelazo nigdy Cię nie okłamuje. Możesz wyjść na zewnątrz i posłuchać gadania każdego rodzaju, usłyszeć, że jesteś bogiem lub totalnym draniem. Żelazo zawsze da Ci prawdziwego kopa. Żelazo to punkt odniesienia, wszechwiedzący dawca perspektyw. Zawsze tam jest, jak latarnia w ciemności!

Cytat z IRON AND THE SOUL autorstwa Henry’ego Rollinsa, artykułu, który pierwotnie ukazał się w Details Magazine

 

HEAVY METAL BAR 20 kg to gryf olimpijski, który przyda się w każdej domowej i profesjonalnej siłowni. Najlepszy model z naszej oferty, który został wykonany z wysoko gatunkowej stali oraz pokryty specjalną czarną ceramiczną powłoką zapewniającą zwiększoną odporność na uszkodzenia oraz doskonale zabezpieczająca przed korozją.

Każda z dwóch głowic została wyposażona po 4 precyzyjnie wykonane łożyska igłowe zapewniające maksymalnie gładką rotację oraz specjalną strukturę powierzchni poprawiającą stabilność talerzy podczas ćwiczeń.

Pewność chwytu została zwiększona poprzez zastosowanie radełkowania czyli specjalnych przetłoczeń wykonanych na tokarce, w wyniku których na powierzchni gryfu powstały rowki w układzie krzyżowym. Miejsca chwytu zostały w ten sposób dokładnie oznaczone oraz podzielone na odcinki o szerokość 20 cm z odstępem 4 cm.

HEAVY METAL BAR został wykonany w standardzie IPF (International Powerlifting Federation) dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany przez zawodowców w profesjonalnych zawodach Powerliflintowych m.in. w zawodach Trójboju Siłowego.

Specyfikacja:

 • długość całkowita: 2200 mm
 • długość części chwytnej: 1310 mm
 • średnica chwytu: 28 mm
 • waga: 20 kg
 • średnica głowicy: 50 mm
 • długość głowicy z miejscem na obciążenie: 415 mm
 • maksymalny udźwig: 680 kg
 • 8 precyzyjnych łożysk igłowych zapewniających gładką rotację
 • podwójne radełkowanie zwiększające pewność chwytu
 • szerokość chwytu w systemie 200 mm – przerwa – 40 mm – przerwa 200 mm
 • specjalna struktura na głowicy
 • standard IPF (International Powerlifting Federation)

 

Może spodoba się również…

 • Oczekiwanie na dostawę
  139,90 

  Thorn Fit Training bumper plates Założeniem projektowym talerzy Thorn Fit Training Bumper Plates o wadze 5 kg było stworzenie jak najwęższego talerza, który będzie można dokładać do sztangi z nakładem w celu podnoszenia rekordów. W związku z tym talerze nie powinny być zakładane na sztangę jako jedyne obciążenie i używane […]

 • 599,00 

  Stabilna, wytrzymała i ergonomiczna ławka wykonana z szerokich profili stalowych 70x50mm. Szeroka podstawa gwarantuje właściwą powierzchnię podparcia, a skośna konstrukcja nóg ma na celu zwiększenie stabilności ławki. Wygodne i szerokie siedzisko zapewnienia właściwy fundament do treningu. Ławka jest łatwa w montażu a przy swojej wadze wynoszącej 19kg jest wygodna do […]

 • 55,00 

  Usztywniacze nadgarstków ułatwiają podnoszenie większych ciężarów i zmniejszają ryzyko kontuzji. Ich funkcją jest ustawienie nadgarstków we właściwej pozycji i zapewnienie wsparcia przy wyciskaniu sztangi.

  Pozostałe wersje kolorystyczne:

 • 129,00 

  Zestaw 2 zacisków do sztangi Thorn Fit HD Training Collar wykonany został z wysokiej jakości aluminium oraz wyposażony w gumowe wkładki chroniące gryf. Mechanizm zamykania zacisku stabilizuje obciążenia podczas zrzucania sztangi.