Magnezja w kostce THORN FIT Chalk block 1szt

7,50 

Magnezja służy do niwelowania pocenia się dłoni, co sprawia, że chwyt podczas ćwiczeń siłowych, podnoszenia hantli, sztalugi jest pewniejszy. Stosuje się ją podczas wysiłku fizycznego i długotrwałego chwytu, podciąganiu się na drążku oraz wspinaczce po linie. Pakowana w kostki magnezja jest wygodna w użytkowaniu, przechowywaniu, a wydzielone porcje łatwo rozkruszyć podczas treningu.

Dostępne

MAGNEZJA W KOSTCE THORN FIT CHALK BLOCK 1szt

Czym jest magnezja do rąk?

Magnezja jest nieorganicznym, chemicznym związkiem popularnie stosowanym wśród sportowców. Jej właściwa nazwa, to hydroksywęglan magnezu. Dość często mylona jest z talkiem, jednak w rzeczywistości znacząco się od niego różni. Magnezja do rąk doskonale pochłania wilgoć, dzięki czemu idealnie sprawdza się w różnego rodzaju sportach siłowych, wykonywanych w różnych warunkach atmosferycznych, takich jak wspinaczka. Magnezja sprawia, że wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy, wymagający pewnego chwytu nie wyślizguje się z rąk, dzięki czemu znacząco podnosi nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo podczas wymagających aktywności fizycznych. Ponieważ magnezja zapobiega poceniu się dłoni, doskonale sprawdzi się na siłowni przy podnoszeniu ciężarów czy ćwiczeniach z drążkiem. Magnezja do rąk gwarantuje doskonałą przyczepność i z tego też powodu często jest używana przez osoby trenujące pole dance, czy lekkoatletykę oraz akrobatykę – jej zastosowanie jest powszechne w każdym sporcie, w którym liczy się mocny i pewny chwyt. Równie dobrze magnezja sprawdza się w kolarstwie, często sięgają po nią rowerzyści na długich trasach – latem pozwala pewnie trzymać kierownicę roweru. Magnezja do rąk jest również stosowana przez sportowców uprawiających rzut młotem, skoki o tyczce, czy pchnięcie kulą a zdarzają się też osoby, które stosują ją podczas popularnej i rozrywkowej gry w kręgle.

Sposób użytkowania:

Magnezję należy rozetrzeć na powierzchni skóry przed ćwiczeniem, należy jednak unikać nakładania zbyt dużej ilości co może powodować słabszy chwyt oraz brudzi sprzęt treningowy. Po treningu zmyć letnią wodą.

Nie stosować na bezpośrednio na otarcia i skaleczenia oraz unikać kontaktu z oczami.

Magnezja w kostce – na co uważać?

Choć nasz sklep oferuje magnezję w różnej postaci, to niewątpliwie ta w kostce jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej używanych przez sportowców. Skondensowana forma hydroksywęglanu magnezu w czystej postaci daje najlepsze efekty a przy tym jest łatwa w aplikacji i pozwala na łatwe dozowanie odpowiednich porcji – magnezję w kostce można łatwo kruszyć na mniejsze kawałki odpowiadające naszym potrzebom. Jednak, czy ten cudowny produkt ma jakieś wady? Choć niezastąpiony, należy jednak stosować go umiejętnie. Magnezja w nadmiarze może bowiem przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego należy jednorazowo aplikować wyważoną ilość produktu na dłonie, a jego nadmiar usuwać, np. poprzez klaskanie lub otrzepywanie dłoni. Należy również uważać, aby produkt nie dostał się do oczu. Aby usunąć magnezję po treningu wystarczy zwykła woda, ewentualnie woda z mydłem. Pamiętajmy również, że często stosowana może wysuszać skórę dłoni, więc warto po każdym treningu pamiętać o jej odpowiednim nawilżeniu. Rozkruszanie magnezji w kostce może też powodować dość duże pylenie powstałego proszku i zabrudzenie odzieży. Jednak nie musimy się martwić – nie są to zabrudzenia uciążliwe i trudne do usunięcia – również z magnezją na ubraniach, zwykła, letnia woda poradzi sobie bez problemu.

Magnezja w kostce THORN FIT Chalk block – gwarancja pewnego chwytu

Używając magnezji w kostce THORN FIT Chalk Block, masz możliwość podniesienia swojej wydajności treningowej. Dzięki niej, pocenie dłoni przestaje być problemem, a chwyt staje się pewniejszy, co jest kluczowe w wielu dyscyplinach sportowych. Nie tylko zwiększa komfort ćwiczeń, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa, gdyż zapewnia większą stabilność i pewność podczas podnoszenia ciężarów czy wspinaczki. Magnezja w kostce THORN FIT Chalk Block to nie tylko skuteczność, ale także wygoda. Praktyczna forma kostki ułatwia aplikację. Kostka magnezji jest łatwa do transportu i przechowywania, a jej rozkruszenie jest proste i szybkie. Kupując magnezję THORN FIT Chalk Block, zyskujesz pewność, że wybierasz produkt najwyższej jakości. Wysoka skuteczność w pochłanianiu wilgoci, bezpieczeństwo i łatwość użycia to cechy, które charakteryzują magnezję THORN FIT. Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem, magnezja w kostce THORN FIT Chalk Block to produkt, który pomoże Ci osiągać kolejne cele.

Zastosowanie:

 • podnoszenie ciężarów
 • trening z sztangą, hantlami, kettlebell
 • podciąganie
 • wspinaczka po linie
 • zwiększenie pewności chwytu
 • ścianka wspinaczkowa
 • pole dance
 • akrobatyka
 • lekkoatletyka
 • kolarstwo

Dane techniczne:

 • wymiar kostki: 85 mm x 85 mm x 45mm
 • waga: 50 g

Kiedy warto używać magnezji w kostce?

Wykorzystanie magnezji najczęściej ma miejsce w sportach siłowych czy podczas treningów związanych z podnoszeniem oraz na drążkach przy podciąganiu. Powodem jest konieczność panowania nad użytkowanym sprzętem i zminimalizowanie szans na wypadnięcie gryfu z dłoni oraz doznanie urazu związanego z wypadkiem. Magnezja doskonale sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach, a jej zdolność do poprawy chwytu jest idealnym wyjściem podczas ćwiczeń, w których dajesz z siebie wszystko, a Twoje ciało pokonuje kolejne bariery.

Z magnezji korzystają m.in. zawodowi gimnastycy, dla których pewny chwyt jest podstawą bezpieczeństwa podczas wykonywanych akrobacji.

Po magnezję warto więc sięgnąć zawsze, kiedy planujesz rozpoczęcie treningów związanych z rozbudową muskulatury z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, wymagającego prawidłowego, mocnego chwytu, jak sztanga. Produkt ten sprawdzi się też w wielu innych aktywnościach fizycznych, podczas których swoje bezpieczeństwo powierzasz swoim dłoniom. Magnezja może być stosowana przez amatorów oraz zawodowców, ponieważ te osoby narażone są na uraz lub wypadek spowodowany zbyt słabym chwytem lub ześlizgnięciem się spoconych dłoni z drążka.

Po magnezję warto sięgnąć również ze względu na łatwość aplikacji – produkt proponowany w formie kostki jest jednym z najwygodniejszych w użytkowaniu, aplikowaniu i przechowywaniu. Jego wydajność pozwala na odbycie wielu bezpiecznych treningów, podczas których nabędziesz nowych umiejętności, poprawisz swoją wydajność, moc i siłę oraz rozbudujesz swoje mięśnie.

Może spodoba się również…

 • Oczekiwanie na dostawę
  1599,00 

  Posiada wytrzymałość mechaniczną na rozciąganie aż 195 000 PSI! Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w oksydowane głowice oraz gryf wykończony złotą powłoką ceramiczną.

 • 65,00 

  Magnezja służy do niwelowania pocenia się dłoni, co sprawia, że chwyt podczas ćwiczeń siłowych, podnoszenia hantli, sztalugi jest pewniejszy. Stosuje się ją podczas wysiłku fizycznego i długotrwałego chwytu, podciąganiu się na drążku oraz wspinaczce po linie. Pakowana w kostki magnezja jest wygodna w użytkowaniu, przechowywaniu, a wydzielone porcje łatwo rozkruszyć podczas treningu.

 • 799,00 

  Techniczny Gryf Olimpijski o wadze 10kg to rozwiązanie dla osób szlifujących swoje umiejętności i jednocześnie ceniących jakość wykonania. Produkt został zbudowany z wysokiej jakości stali, wyposażony w utwardzane chromem głowice. Głowice wykończone zostały czarnym ocynkiem zapewniającym doskonałe właściwości antykorozyjne. Podwójne znaczniki umieszczone na gryfie ułatwiają szybkie ułożenie dłoni w odpowiednim miejscu podczas pracy nad techniką. Zakres użytkowania podnoszenie […]

 • 999,00 

  Doskonale znany i kojarzony z dyscypliną Strongman LOG bar to specjalistyczna sztanga, która doskonale różnicuje pracę nad górnymi partiami mięśni. W środku stalowego korpusu znajdują się poprzeczne, radełkowane uchwyty, które wymuszają prawidłowy chwyt przyrządu. LOG bar często wykorzystywany jest do ćwiczeń takich jak zarzut, podrzut, wyciskanie oraz wiosłowanie w opadzie tułowia.