Obciążenie do sztangi THORN FIT Training Plate 15kg

359,90 

Talerze Thorn Fit Training Bumpers zostały zaprojektowane tak aby w jak najmniejszym stopniu odbijały się od podłoża.
Są jednocześnie wytrzymałe i zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny przez co mogą być użytkowane zarówno w domu jak i komercyjnej przestrzeni treningowej.

Pozostało tylko: 4

Darmowa dostawa od 300zł

Talerz olimpijski training plate 15kg

Ćwiczysz ze sztangą? Przygotowaliśmy dla Ciebie duży wybór obciążeń na sztangi. Zaczynasz zwiększać ciężary? W naszym sklepie znajdziesz obciążenia o różnej masie, np. talerze do sztangi od THORN FIT.

Dlaczego warto trenować ze sztangą?

Treningi ze sztangą są doceniane przez kobiety i mężczyzn, którzy pragną rozbudować i wymodelować swoją sylwetkę za pomocą ciężaru. Wolny ciężar daje w zasadzie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o układanie planów treningowych. Ćwiczenia można dobierać pod kątem wybranych grup mięśni, każdy zestaw jest zatem naznaczony indywidualnymi cechami – ćwiczący mają różne potrzeby i oczekiwania. Podobnie jest z wyborem talerzy do sztangi. Dzięki ćwiczeniom ze sztangą można pobudzić do pracy wiele grup mięśni wykonując ćwiczenia wielostawowe. Trening ze sztangą jest dobry zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, które nie muszą obawiać się nadmiernego rozrostu mięśni. Obawy te są bezpodstawne – wszystko jest bowiem kwestią dobrania właściwych ćwiczeń. W kwestii rzeźbienia sylwetki dają one znacznie lepsze rezultaty aniżeli ćwiczenia aerobowe.

Kiedy zwiększać obciążenie?

Każdy trenujący powinien pamiętać o zasadach treningu piramidowego uważanego za jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów ćwiczeń. Przy pierwszych sesjach treningowych obciążenie powinno być nieduże. W kolejnej serii można się pokusić o dodanie kolejnych talerzy i ponownie wykonać dane ćwiczenie. Obciążenie można zwiększyć, jeśli z wykonaniem ćwiczenia nie było problemów. Zaleca się, aby obciążenie zwiększać do tej chwili, kiedy wykonanie 8-12 powtórzeń nie przychodzi ćwiczącemu zbyt lekko. Oferowane obciążenia posiadają standardową średnicę 50 mm.

TALERZ OLIMPIJSKI THORN FIT TRAINING PLATE 15KG

Talerze Thorn Fit Training Bumpers zostały zaprojektowane tak aby w jak najmniejszym stopniu odbijały się od podłoża.
Są jednocześnie wytrzymałe i zapewniają doskonały stosunek jakości do ceny przez co mogą być użytkowane zarówno w domu jak i komercyjnej przestrzeni treningowej.
Te funkcjonalne talerze są wykonane z wysokiej jakości gumy i wyposażone w stalowy pierścień ułatwiający zakładanie i zdejmowanie talerzy ze sztangi podczas treningu.
Talerze Training Bumpers zostały również wyposażone w wypukłe znaczniki oraz logo pomalowane na kolor odpowiadający poszczególnej wadze.
Specjalne fazowanie na krawędzi ułatwia zdejmowanie talerzy ze sztangi i podnoszenie ich z podłogi.
Każdy Training Bumper ma średnicę zgodną ze standardami IWF 450mm, ale jest znacznie cieńszy niż talerze Enduro, dzięki czemu na gryf możemy nałożyć większy ciężar.
Dodatkowo, talerze Training Bumper Plates charakteryzują się sztywnością 88 mierzoną na skali durometru co oznacza, że w porównaniu z talerzami Enduro w znacznie mniejszym stopniu odbijają się od podłoża.

Zakres użytkowania:

podnoszenie ciężarów, dwubój olimpijski, trójbój olimpijski, trening funkcjonalny, ćwiczenia obwodowe

Specyfikacja:

 • średnica zewnętrzna talerza: 450mm (standard IWF)
 • wewnętrzna średnica: 50.5mm
 • pierścień wewnętrzny wykonany ze stall nierdzewnej
 • wskazanie durometra dla talerzy o wadze 10kg/15kg/20kg/25kg: 88 +/- 2
 • wskazanie durometra dla talerzy o wadze 5kg: 93 +/- 2
 • kolor: czarny w wypukłymi cyframi/logiem
 • waga oraz logo oznaczone odpowiednim kolorem
 • wykończenie: mat
 • wybrzuszenia na krawędzi ułatwiają zdejmowanie talerzy ze sztangi i podnoszenie ich z podłogi
 • grubość talerza:
 • 5KG (white): 24mm
 • 10KG (green): 40mm
 • 15KG (yellow): 60mm
 • 20KG (blue): 68mm
 • 25KG (red): 80mm

W celu zapewnienia jak najbardziej efektywnego treningu oraz wydłużenia cyklu eksploatacyjnego talerzy olimpijskich zalecamy stosowanie zacisków olimpijskich, aby maksymalnie ograniczyć ruchomość talerza na głowicy.

Może spodoba się również…

 • -19% Off
  104,90 

  Zaciski Thorn Fit HD charakteryzują się wysokiej jakości aluminiową konstrukcją i gumową wkładką chroniącą gryf podczas najcięższych ćwiczeń. Są wyposażone w wysokiej jakości mechanizm zamykania zacisku, zaprojektowany tak, aby trzymał obciążenia na miejscu nawet podczas wielokrotnego zrzucania sztangi. Produkt wysokiej jakości który zaspokoi nawet najbardziej wymagających sportowców. THORN FIT HD […]

 • 1129,00 

  Gryf dzięki swojej geometrii powoduje zmianę rozkładu masy obciążonej sztangi co obniża środek ciężkości zwiększając możliwość utrzymania równowagi. Maksymalne zalecane obciążenie to aż 300kg!

 • 1399,00 

  Gryf olimpijski zbudowany z wysokiej jakości stali wyposażony w utwardzane chromem głowice oraz gryf wykończony czarnym ocynkiem zapewniającym najlepsze właściwości antykorozyjne.

 • 1189,00 

  Wyróżnikiem tego produktu jest szereg chwytów osadzonych pod kątem w stalowej ramie. Zastosowanie takiego zabiegu powoduje możliwość stymulowania różnych grup mięśniowych podczas wykonywania ćwiczeń górnych partii ciała.