Lina do ćwiczeń THORN FIT Battle Rope 12m

369,00 

To doskonałe narzędzie do treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. Ćwiczenia przy użyciu BR stymulują większość grup mięśniowych górnych partii ciała począwszy od ramion przez plecy jak również korpus.

Pozostało tylko: 5

Darmowa dostawa od 300zł

SKU: 5902701506391 Kategorie: , , , , Tag:

Battle rope – trening dla każdego

Battle rope to nic innego jak trening z liną. Jest to coraz bardziej popularna forma ćwiczeń wybierana przez osoby uprawiające cross-fit, chociaż nadal stosunkowo nowa i traktowana jako urozmaicenie treningów w spektakularnym wydaniu. Korzyści, które płyną z regularnego ćwiczenia z linami, są wszechstronne i z całą pewnością warte podjęcia wyzwania.

Battle rope wywodzi się ze sztuk walki i treningów osób grających w piłkę nożną. Ćwiczenia mają za zadanie wzmocnienie siły i wytrzymałości, a do ich wykonywania zaangażowane jest całe ciało, do tego są bardzo dynamiczne. Można uważać, iż treningi z linami wzmacniają głównie górne partie mięśni, w końcu to za pomocą rąk operujemy battle rope, jednak ruchy, które się wykonuje podczas treningu, wymagają pracy mięśni brzucha, pleców, pośladków, a także nóg. Do treningu używa się zazwyczaj jednej liny o długości 9-12 m i wadze 9-18 kg. Oczywiście im battle rope jest cięższa, tym większym nakładem wysiłku wprawia się ją w ruch.

Do najbardziej popularnych ćwiczeń z użyciem battle rope zaliczane jest:

 • Falowanie naprzemienne – ćwiczenie dla początkujących;
 • Falowanie podwójne – ćwiczenie dla początkujących;
 • Uderzenia battle rope – ćwiczenie dla początkujących;
 • Zbliżanie i oddalanie lin – ćwiczenie dla początkujących;
 • Poruszanie linami na boki – ćwiczenie dla średnio zaawansowanych;
 • Zmiana kierunków – ćwiczenie dla średnio zaawansowanych;
 • Przysiady z battle rope – ćwiczenie dla zaawansowanych;
 • Węże na podłodze – ćwiczenie dla zaawansowanych;
 • Naprzemienne fale z przysiadami – ćwiczenie dla zaawansowanych;
 • Naprzemienne fale w klęku – ćwiczenie dla zaawansowanych.

Jak widać treningi z battle rope przeznaczone są dla każdego, chociaż jak w przypadku wszystkich ćwiczeń, początki mogą nie być łatwe. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią linę do swoich potrzeb i stopnia zaawansowania. Dobrze wiedzieć, że im cieńsza i dłuższa lina, tym trudniej wprowadzić ją w falowanie. Doświadczone osoby w treningach z linami poza ruchami w górę i w dół mogą również poruszać battle ropes w kółko i na boki.

Specyfikacja:

 • Materiał: Wzmacniany polimer
 • Długość: 12 m
 • Średnica: 38 mm
 • Waga: 10 kg
 • Kolor: czarny.

Liny do ćwiczeń Battle Rope – do różnorodnych aktywności

Liny do ćwiczeń stają się coraz popularniejszym akcesorium sportowym, wykorzystywanym do treningów, choć nadal niestety niedocenianym. Battle Rope sprawdzają się nie tylko w treningu crossfit. Są szczególnie chętnie wykorzystywane w wojsku dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb, dla których szczególne znaczenie na sprawność fizyczna. To właśnie trening z linami umożliwia zwiększenie wydolności organizmu i poprawę wytrzymałości. Ćwiczenia z linami do treningu pozwalają na zaangażowanie całego ciała, dzięki temu świetnie wzmacniają różne grupy mięśni. Warto wiedzieć, że liny umożliwiają unoszenie, kręcenie, wciąganie, przeciąganie i wiele innych aktywności. Trening z ich wykorzystaniem do ogromna dynamika i moc, dlatego pozwala na uzyskanie szybkich efektów.

Czy wyróżniają się liny do treningu Battle Rope?

Lina do ćwiczeń Battle Rope to wysoka jakość i wytrzymałość. Wykonana jest z materiału poliuretanowego, a jej końce są pokryte wysokiej jakości antypoślizgowym materiałem izolacyjnym. Jest to również termokurczliwe tworzywo, dzięki któremu możliwe jest zabezpieczenie liny przed rozkręcaniem. To właśnie ono umożliwia komfortowy chwyt i efektywne wykonywanie ćwiczeń. Co ważne, liny do ćwiczeń Battle Rope są wykonane z tworzywa, które zapobiega strzępieniu się lin oraz nie chłonie potu, tak inne. Ich doskonała jakość sprawia, że są chętnie wybierane przez wiele osób i klubów. Umożliwiają wykonywanie treningu wytrzymałościowego, który świetnie wzmacnia wszystkie partie ciała. To doskonała jakość w przystępnej cenie.

Trening z linami Battle Rope – jakie są korzyści?

Liny do ćwiczeń to idealny sprzęt do treningu wytrzymałościowo-siłowego. Wybierają ją nie tylko mundurowi, którzy muszą pozostać w sprawności, ale także wiele osób, którym zależy na kondycji i wytrzymałości. Liny do treningu angażują w trening całe ciało i dodatkowo cechują się świetną dynamiką. Battle Rope to świetna okazja do wykonywania wielu ćwiczeń, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niesamowitych efektów. Warto pamiętać, że aby trening był efektywny, konieczne jest regularne wykonywanie ćwiczeń, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Niewiele osób wie, że odpowiednio dobrana lina do ćwiczeń daje możliwość treningu górnych partii mięśniowych ciała, a także brzucha, pośladków, pleców, ud i łydek.

Jak wybrać odpowiednią linę do ćwiczeń?

Wybierając linę do treningu Battle Rope można mieć pewność zakupu doskonałego produktu. Już od wielu lat cieszy się on ogromną popularnością i jest jedną z najchętniej wybieranych opcji do treningu cross-fit. Podczas wyboru liny do ćwiczeń, warto wiedzieć, że im większa waga liny, tym trening będzie bardziej wymagający. Wybierając Battle Rope, możesz mieć pewność, że sprawdzi się w każdej aktywności. To doskonała jakość wykonania. Jeśli jednak nadal nie wiesz, jaką linę do treningu wybrać sprawdź nasze inne propozycje. Oferujemy różnorodne liny do ćwiczeń, o różnych długościach, dlatego zachęcamy do przejrzenia naszej szerokiej oferty. W przypadku pytań, czy problemów z wyborem odpowiednich akcesoriów zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Może spodoba się również…

 • 299,00 

  To doskonałe narzędzie do treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. Ćwiczenia przy użyciu BR stymulują większość grup mięśniowych górnych partii ciała począwszy od ramion przez plecy jak również korpus.

 • 269,00 

  Treningi z Maczugą GADA Thorn Fit to jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń, angażujących praktycznie wszystkie grupy mięśniowe w naszym ciele. Produkt, wykorzystuje zasadę nierównomiernie rozłożonej masy, która wymusza stymulowanie mięśni globalnych oraz lokalnych, a także poprawia koordynację.

 • 359,00 

  Młot gimnastyczny Thorn Fit wykorzystywany do Sledgehammer Workout to doskonałe narzędzie, które zróżnicuje trening górnych partii ciała, angażując do pracy szeroką grupę mięśni.

 • 349,00 

  Paraletki PRO Posiadają solidną skręcaną śrubami stalową konstrukcję ze stabilnymi podstawami zabezpieczonymi antypoślizgową gumą. Mogą być używane na siłowni, w domu lub na świeżym powietrzu w celu wzmocnienia dłoni, przedramion, barków, pleców i mięśni core. Świetnie nadają się do pompek, L-stis, planche czy pompek w staniu na rękach. Czarne proszkowe […]