Liny

Filtry
Gotowe
  • Oczekiwanie na dostawę
    229,00 

    Climbing Rope to lina przeznaczona do wspinaczki. Średnica splotu fi 38 mm pozwala na pewny chwyt podczas prób zdobywania kolejnych metrów w górę.

  • 299,00 

    To doskonałe narzędzie do treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. Ćwiczenia przy użyciu BR stymulują większość grup mięśniowych górnych partii ciała począwszy od ramion przez plecy jak również korpus.

  • 369,00 

    To doskonałe narzędzie do treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. Ćwiczenia przy użyciu BR stymulują większość grup mięśniowych górnych partii ciała począwszy od ramion przez plecy jak również korpus.

  • 369,00 

    LINA DO WSPINACZKI THORN FIT CLIMB ROPE 9M To lina przeznaczona do wspinaczki. Średnica splotu fi 38 mm pozwala na pewny chwyt podczas prób zdobywania kolejnych metrów. Konstrukcja liny zakłada mocny splot skręcany na dedykowanej maszynie, który pozwala na zachowanie struktury podczas ćwiczeń. Do produkcji liny, użyty został gatunek tworzywa, […]

Liny do ćwiczeń siłowych

Trening z linami to jedna z tych aktywności, którą chętnie wybierają osoby uprawiające crossfit. Akcesoria, które wykorzystywane są podczas ćwiczeń, nazywane są powszechnie Battle Rope. Uznaje się je za świetne narzędzia, z uwagi na to, że dają wszechstronne efekty. Zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie znalazły się właśnie takie liny do ćwiczeń siłowych. To dodatki dobierane ze szczególną starannością, z uwzględnieniem oczekiwań osób aktywnych. Dzięki temu cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Zapewniamy szeroki wybór tych produktów w różnych długościach. Co więcej, wśród proponowanych przez nas artykułów znajdują się również liny do ćwiczeń Climbing Rope do wspinaczki. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych akcesoriów oraz zakupu.

Profesjonalne liny do ćwiczeń — jakość i komfort treningu

Jako profesjonalny producent artykułów do ćwiczeń siłowych staramy się, aby nasze liny treningowe wyróżniała wysoka jakość. Dlatego też do ich produkcji wykorzystuje najlepsze komponenty. Nasze akcesoria wspierają intensywną pracę poszczególnych mięśni, przede wszystkim ramion i przedramion. Zastosowanie ich wpływa na komfort treningu, a także oddziałuje na całe ciało, zwiększając wytrzymałość oraz wydolność. Lina do treningu na początku była stosowana w podczas wojskowych treningów kondycyjnych. Mogą być również wykorzystywane przy sportach walki. Najchętniej jednak wdrażane są przy interwałowych treningach crossfitowych. To właśnie podczas nich najlepiej sprawdza się lina do ćwiczeń crossfit. Ta dyscyplina sportu często wspomaga się dużą ilością przyrządów do ćwiczeń, które pozwalają na urozmaicenie zajęć. Dlatego też u nas otrzymasz również wiele innych przyrządów do ćwiczeń m.in. systemy do podciągania.

Dlaczego warto używać liny treningowe crossfit?

Lina do treningu doskonale sprawdza się u osób, które regularnie ćwiczą crossfit. Ich wykorzystanie pozwala na wykonanie obciążających ćwiczeń interwałowych. Są one odpowiednie jedynie dla tych, którzy już regularnie uprawiają sport. Warto je wybrać, szczególnie gdy planujesz rozbudować swoją tkankę mięśniową. Liny treningowe crossfit aktywują mięśnie z różnych obszarów, m.in. grzbietu, przedramion, brzucha, pleców, ud, łydek itp. Można więc śmiało powiedzieć, że aktywują całe ciało, a zarazem pozwalają zwiększyć jego wytrzymałość. Ponadto nadają się nie tylko dla osób, które profesjonalnie praktykują crossfit, jak i tych, którzy amatorsko ćwiczą. Nasze liny do ćwiczeń dzięki różnym długościom mogą być wykorzystywane przez osoby początkujące. Crossfit ma wiele zalet. Podczas aktywności wykorzystuje się nie tylko liny treningowe Battle Rope, lecz także np. kettlebells. To artykuły, które pozwalają na urozmaicenie treningu, dlatego warto połączyć kilka z nich, aby rozwijać różne partie mięśni.

Wydajne liny treningowe — zalety treningu z ich użyciem

W przypadku treningu niezwykle ważne jest stosowanie odpowiedniej techniki podczas ćwiczeń z użyciem liny do treningu. Liczy się więc rodzaj liny, która powinna być dopasowana do Ciebie. To podstawowy krok do osiągnięcia sukcesu. Co ważne, może się wydawać, że przy treningu z użyciem liny aktywowane są jedynie mięśnie rąk, lecz tak naprawdę pracuje również cały obszar ciała. Zaletą treningów crossfit jest możliwość eksperymentowania oraz dodawania różnych akcesoriów do aktywności. Charakterystyczne dla tego typu sportu są również przysiady oraz podskoki. Dlatego oprócz liny do ćwiczeń siłowych możesz również wprowadzić skakanki i wiele innych.

Jeśli planujesz zakupić wspomniane akcesoria, pamiętaj, że jedna lina do ćwiczeń crossfit może być użytkowana podczas aktywności przez jedną osobę. Co więcej, podczas ćwiczeń niezbędne jest wykorzystanie dwóch lin. W naszej ofercie znajdziesz ich szeroki wybór. Kluczowy jest właściwie ułożony plan, a także odpowiedni dobór sprzętu, dlatego w przypadku wątpliwości, zachęcamy do kontaktu.

Lina treningowa Battle Rope — oferta naszego sklepu

Każda nasza lina treningowa Battle Rope to produkt wytrzymały, który będzie służył przez długi czas. Wśród nich znajdziesz takie o średnicy 9 mm oraz 12 mm. Proponujemy również liny Climbing Rope do wspinaczki o średnicach 4,5 mm, a także 9 mm. Przy ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie technologie, które sprawiają, że mają mocny splot skręcany, który wpływa na komfort ćwiczeń. Wszystkie nasze liny do treningu są wykonane z wysokogatunkowego tworzywa, co sprawia, że nie strzępią się podczas wielokrotnego użytkowania. Co więcej, produkty te nie chłoną potu. Oferta naszego sklepu obejmuje również specjalną odzież do ćwiczeń. Są to m.in.: koszulki, spodenki, ochraniacze i stabilizatory, a także czapki z daszkiem. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych artykułów. Są to produkty wykonywane z wysoką dbałością, co sprawia, że zapewniają komfortowy trening. Wśród naszej oferty znaleźć można także produkty przeznaczone jako wyposażone do siłowni. Już dziś wyposaż się w najlepsze liny do ćwiczeń siłowych i trenuj tak jak lubisz!

Liny do ćwiczeń – trening dla początkujących

Liny crossfit nazywane również battle ropes są popularne w treningach wytrzymałościowo-siłowych o dużym stopniu dynamiki. Zaadaptowały je sobie szczególnie osoby uprawiające crossfit, ale z powodzeniem może ich używać każdy, kto ma ochotę na urozmaicenie swoich treningów. Ćwiczenia z linami przynoszą szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia.

Na potrzeby treningów lina do ćwiczeń ma najczęściej długość 9-12 m, średnicę 38 mm i wagę 9-18 kg. Oczywiście im battle rope jest cięższa, tym większym nakładem wysiłku wprawia się ją w ruch. Dlatego osoby początkujące powinny sięgać po lżejsze liny i wykonywać odpowiednie do ich poziomu zaawansowania ćwiczenia. Podczas treningu wykonuje się różnego rodzaju ruchy liną jak falowanie, wyciąganie czy uderzanie liną trzymaną w rękach. Co ciekawe treningi z linami często odbywają się w parach i polegają na wzajemnej rywalizacji.

Dla osób początkujących istnieje wiele ćwiczeń, które pomimo mniejszego stopnia zaangażowania siłowego również znacząco przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej, angażowania wielu partii mięśni i budowania sylwetki. Na początek warto spróbować, czy ta forma treningu jest kompatybilna z indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami.

Wszystkie treningi z użyciem lin crossfit zakładają przyjęcie pozycji wyjściowej, która polega na tym, aby stanąć prosto ze stopami na szerokość bioder. Nogi należy delikatnie zgiąć w kolanach, wychylić biodra do tyłu i lekko pochylić się do przodu i zwrócić uwagę, żeby plecy były proste ze ściągniętymi łopatkami. Liny najlepiej trzymać jak najbardziej swobodnie.

Trening z linami – zalety

Treningi z linami mają bardzo wiele różnorodnych korzyści dla zdrowia, przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej oraz są świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wytrzymałości. Do innych zalet ćwiczeń z linami crossfit należą:

  1. Angażowanie do treningu całego ciała i wzmocnienie wielu partii mięśni jak np. pleców, brzucha, pośladków, nóg. Dla osób początkujących mają największy wpływ na górne partie mięśniowe oraz na mięśnie głębokie.
  2. Są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób. Początkujący wykonują proste ćwiczenia o niskim stopniu intensywności, a osoby zaawansowane mogą dodawać do treningu przysiady, podskoki czy wypady.
  3. Można ich używać nie tylko na siłowni, czy w klubie crossfit, ale też w parku, na plaży czy w ogrodzie.
  4. Zwiększają mobilność stawów i zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji podczas wykonywania innych form aktywności.
  5. Wzmacniają układ krążenia i zwiększają wydolność.

Biorąc pod uwagę fakt, iż trening z linami należy do bardzo intensywnej i dynamicznej aktywności, podczas ćwiczeń zakłada się, aby wykonać jak najwięcej mocno wymagających ruchów w jak najkrótszym czasie. Po treningu z linami, jak po każdym wysiłku siłowym, niezbędny jest okres regeneracji.

Znany trener personalny Adrian Bryant doradza, że aby osiągnąć jak najbardziej skuteczne i satysfakcjonujące rezultaty treningów z liną należy ćwiczyć według następującego schematu: bardzo intensywny wysiłek przez pierwsze 20-60 sekund, odpoczynek 20-60 sekund i powtarzanie tych czynności przez 10-30 minut.