Kamizelki obciążeniowe

Filtry
Gotowe

11 Products

Producenci sprzętu treningowego wciąż zaskakują nas nowymi produktami, które pomagają w biciu kolejnych rekordów i pokonywaniu swoich słabości. Jedną z ciekawszych nowinek na rynku fitness jest kamizelka obciążeniowa, która diametralnie zmienia charakter treningu. Dzięki niej nie trzeba już trzymać obciążenia w dłoniach lub na barkach, a można zarzucić go na tułów. Czy warto korzystać z kamizelki obciążeniowej podczas treningów? I dla kogo jest ona najlepszym pomysłem na trening?


Kamizelka obciążeniowa
może być stosowana zarówno przez profesjonalnych sportowców różnych dyscyplin sportowych, jak i podczas treningu rekreacyjnego. Jej zadaniem jest dodatkowe obciążenie ciała podczas aktywności fizycznej, co powoduje przyśpieszenie efektów treningowych.

Czym jest kamizelka obciążeniowa?

To, czym jest kamizelka obciążeniowa, wynika wprost z jej nazwy. Jest to kamizelka do ćwiczeń, podczas których chcemy uzyskać efekt dodatkowego obciążenia treningowego, noszonego w formie kamizelki. Podobną rolę spełniają także popularne obciążniki, które zakłada się na nadgarstki lub kostki. Kamizelki obciążeniowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by jak najlepiej przylegać do tułowia i zminimalizować przesuwanie się obciążenia podczas wykonywania treningu.

Podstawowe modele kamizelek mają zintegrowane obciążenie, co oznacza, że nie można regulować ciężaru. W naszej ofercie znajdziesz kamizelki obciążeniowe z regulowaną ilością wkładów. Wagę kamizelki można regulować w zakresie od 1,5 do 20 kg. Dzięki tej funkcji nie tylko można dopasować wagę do konkretnego ćwiczenia i progresować z ciężarem, ale przy okazji łatwiej czyścić kamizelkę.

Kiedy warto stosować kamizelkę obciążeniową?

Już samo noszenie kamizelki obciążeniowej na treningu sprawi, że spalasz więcej kalorii. Z tego powodu stosują ją często osoby odchudzające się, chcące poprawić kondycję lub pracujące nad dynamiką. Dodatkowe obciążenie w czasie treningu sprawia, że późniejsze wykonanie tych samych czynności bez niego (np. w sztukach walki) jest znacznie łatwiejsze. Kamizelkę do ćwiczeń możesz wykorzystywać w różnych dyscyplinach: od sprintów do podnoszenia ciężarów. Kamizelka obciążeniowa oferuje unikalny poziom elastyczności, dopasowuje się do ciała i zapewnia szeroki zakres ruchu.

W ćwiczeniach wykorzystujących masę ciała, np. pompkach szwedzkich, podciąganiu czy muscle-upach posiłkowano się standardowymi krążkami przewieszonymi na łańcuchu przez biodra lub szyję. Główną zaletą kamizelek treningowych jest fakt, że ciężar równomiernie rozkłada się na cały tułów i nie wywołuje nienaturalnego wygięcia kręgosłupa.

Kto może stosować kamizelkę do ćwiczeń?

Kamizelka obciążeniowa wykorzystywana jest w wielu treningach, zarówno o charakterze szybkościowym, siłowym, jak i wytrzymałościowym. Powszechnie używa się jej w sportach walki, pracując nad dynamiką skrętów tułowia, eksplozywną siłą nóg czy wydolnością w trakcie długotrwałego treningu. Nie bez powodu mawia się, że im cięższy trening, tym łatwiejsza walka. Podobną zasadę można wykorzystać w treningu wspinaczkowym.

Innym ciekawym zastosowaniem jest dociążenie ciała w crossficie lub kalistenice. Niektóre ćwiczenia, takie jak pompki, pompki na poręczach czy podciąganie, z czasem wymagają do progresji zewnętrznego obciążenia, gdyż trening z wagą ciała staje się zbyt łatwy. Kamizelka obciążeniowa może być też idealna do ćwiczeń, które wykonujemy w zaciszu swojego domu. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w bloku.

Niektórzy używają też kamizelki obciążeniowej do wykonywania standardowych ćwiczeń aerobowych, np. spacerów, jazdy na rowerze czy ćwiczeń na orbitreku. Dodatkowy wysiłek dla mięśni to świetny sposób na ich wzmocnienie i przyspieszenie spalania tłuszczu.