Odważniki zawodnicze

Filtry
Gotowe

5 Products

 • -30% Off
  522,13 

  Kettlebell 32 kg o konstrukcji odlanej z jednej części. Posiada specjalne wyprofilowane płaskie powierzchnie, które chronią ręce oraz zwiększają komfort podczas ćwiczeń. Powierzchnia została pomalowana proszkowo co znacząco zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na utrzymanie się talku na rączce.

 • -30% Off
  676,13 

  Kettlebell 36 kg o konstrukcji odlanej z jednej części. Posiada specjalne wyprofilowane płaskie powierzchnie, które chronią ręce oraz zwiększają komfort podczas ćwiczeń. Powierzchnia została pomalowana proszkowo co znacząco zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na utrzymanie się talku na rączce.

 • -30% Off
  906,85 

  Kettlebell 40 kg o konstrukcji odlanej z jednej części. Posiada specjalne wyprofilowane płaskie powierzchnie, które chronią ręce oraz zwiększają komfort podczas ćwiczeń. Powierzchnia została pomalowana proszkowo co znacząco zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na utrzymanie się talku na rączce.

 • -30% Off
  990,85 

  Kettlebell 44 kg o konstrukcji odlanej z jednej części. Posiada specjalne wyprofilowane płaskie powierzchnie, które chronią ręce oraz zwiększają komfort podczas ćwiczeń. Powierzchnia została pomalowana proszkowo co znacząco zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na utrzymanie się talku na rączce.

 • -30% Off
  1257,13 

  Kettlebell 48 kg o konstrukcji odlanej z jednej części. Posiada specjalne wyprofilowane płaskie powierzchnie, które chronią ręce oraz zwiększają komfort podczas ćwiczeń. Powierzchnia została pomalowana proszkowo co znacząco zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na utrzymanie się talku na rączce.

Dostępne w naszej ofercie odważniki kettlebell świetnie nadają się do trenowana również w domowych warunkach, nie tylko na profesjonalnych siłowniach. Podstawą wykonywania treningów z nimi w roli głównej jest odpowiednie przygotowanie, rozgrzewka, ale też dopasowanie ich ciężaru do poziomu zaawansowania, rodzaju treningu czy celów, jakie chcesz z czasem osiągać.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki przekrój odważników – od standardowych kettli po najbardziej profesjonalne kettle competition, które oferujemy od 8 kg, aż po odważniki ważące 48 kg. Wszystkie wagi odważników wykonane są z doskonałej jakości materiałów, stanowiących jednolity odlew z żeliwa. Specjalne profilowanie i płaskie wykończenie przyrządu nie tylko ułatwia korzystanie z niego, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Z kolei profilowane zagłębienia zwiększają komfort ćwiczeń, ograniczając nieprzyjemne otarcia skóry.

Jak ćwiczyć z odważnikami zawodniczymi?

Z odważnikami można ćwiczyć na wiele różnorodnych sposobów – niektórzy zawodnicy są nawet zdania, że jest to sprzęt, który jest w stanie zastąpić całą siłownię. Do tego sprawdza się wszędzie tam, gdzie zmagamy się z deficytem miejsca na inny sprzęt do trenowania. Ćwiczenia z kettlami mogą zastąpić również te wykonywane ze sztangą. Jeśli ćwiczysz podciąganie się, z ich pomocą będziesz mieć znakomite, dodatkowe obciążenie. Możesz też użyć kettli w roli paraletek przy pompkach.

Odważniki zawodnicze sprawdzą się w takich rodzajach ćwiczeń jak deadlift, czyli martwy ciąg, który wykonywany jest również z pomocą sztangi. Najczęściej jednak z wykorzystaniem hantli wykonuje się tak zwany swing, czyli przemieszczanie kettlebella w przód i w tył, angażując tym samym mięśnie grzbietu oraz nóg. To jedno z ćwiczeń łączących sobie zalety cardio oraz klasycznych ćwiczeń siłowych. W treningach skupiających się głównie na mięśniach nóg wykorzystuje się przysiady z użyciem odważników, nazywane goblet squat. Innymi ćwiczeniami, jakie można wykonać z tym przyrządem, są: turkish get-up, press, clean czy snatch.